بررسی نقش کانال های پتاسیمی و کلسیمی در اثر شل کنندگی انغوزه بر حلقه های منقبض شده آئورت رت

با سلام
در قسمت عنوان خبر لازم است نتیجه طرح تحقیقاتی به صورت یک جمله خبری واضح و قابل فهم برای عموم  و تا حد ممکن کوتاه درج گردد.
متن خبر را درحد یک پاراگراف قابل فهم برای عموم مشتمل بر اهمیت موضوع، نتایج و یافته ها تنظیم نمایید. (تا حد امکان بدون عدد و رقم و درصد).
در صورت امکان معادل فارسی اصطلاحات و اختصارات را در متن خبر لحاظ نمایید..
با توجه به اینکه گروه هدف را رسانه و مردم انتخاب کرده اید تا حد ممکن کلمات و عباراتی مانند "گروه کنترل" و "تفاوت معنی دار" خود داری کنید.
از بکار بردن اختصارات پرهیزگردد. در صورت اجبار در استفاده از آن ها عبارت کامل همراه با ترجمه را داخل پرانتز در متن لحاظ نمایید
اشکالات تایپی و دستوری متن را برطرف کنید..
با تشکرو احترام
مرضیه حسینمردی             81454310-021
در کار قبلی نشان داده شده است که روغن فرار انغوزه اثر شل کنندگی داشته است و این اثر وابسته و غیر وابسته به اندوتلیوم بود.گیاه انغوزه با نام علمیFerula assafoetida L. از خانواده ی Apiaceae، گیاهی علفی و دائمی است. عمدتا در شرق ایران تا افغانستان رشد می کند و به سایر نواحی جهان صادر می شود. مطالعات نشان داده اند که روغن فرار انغوزه روی ایلئوم منقبض شده با پتاسیم کلرید در رت اثر شل کنندگی داشته است. از دیگر اثرات کلی انغوزه می توان به اثرات آنتی کارسینوژنیک، آنتی اکسیدان، آنتی ویرال، ضدقارچی، آنتی دیابتیکی، پایین آورنده ی چربی خون و هایپوتانسیو آن اشاره کرد. تجویز عصاره خشک شده به رت های بی هوش شده، فشار متوسط شریانی را بطور معنی داری کاهش داده است. از اینرو در این مطالعه در نظر است تا اثر شل کنندگی انغوزه روی حلقه های آئورتی و همچنین مسیر دخالت آن (کانال پتاسیمی و یا کلسیمی) بررسی شود. چرا که این دو نوع کانال با کنترل جریان یون پتاسیم و کلسیم نقش مهمی در انقباض و شل شدن عروق دارند.
 
گروه مخاطب: رسانه ها و مردم

مشخصات طرح مرتبط:
عنوان پروژه: بررسی نقش کانال های پتاسیمی و کلسیمی در اثر شل کنندگی انغوزه بر حلقه های منقبض شده آئورت رت
مجری اصلی: علی محمد رنجبر   |   تاریخ اتمام طرح: ۱۳۹۶/۱۲/۱۶   |   کد طرح: 4659CAPTCHA
دفعات مشاهده: 131 بار   |   دفعات چاپ: 17 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر