منابع آب آشامیدنی شهرستان سرایان بر اساس شاخص پوکوریوس، رایزنر و تهاجمی دارای پتانسیل خورندگی و بر اساس اندیس لانژلیه کمی رسوبگذار می‌باشد

خورندگی و رسوب­گذاری، شاخص­­های مهم ارزیابی کیفی آب، منجر به رها شدن فلزات (از جنس لوله) به داخل سیال انتقالی، گرفتگی و افت فشار در شبکه آبرسانی، خسارات مالی و بهداشتی فراوانی برای مصرف­کنندگان سیستم آبرسانی می­شود.
در تحقیق توصیفی – مقطعی انجام شده که جهت بررسی خصوصیات کیفی آب براساس دستورالعمل کتاب استاندارد متد نمونه­های از منابع تامین آب آشامیدنی شهرستان سرایان برداشت و مورد آنالیز قرار گرفت. به این منظور اندازه­گیری پارامترهای کل جامدات محلول(TDS)، سختی کلسیم، قلیائیت کل، درجه حرارت آب، pH، شاخص­های لانژلیه(LSI)، رایزنر(RSI)، تهاجمی(AI) و پوکوریوس(PSI)، خوردگی و رسوبگذاری آب در دو فصل بهار و پاییز 91 بررسی شد.
منابع آب آشامیدنی شهرستان سرایان بر اساس شاخص پوکوریوس، رایزنر و تهاجمی دارای پتانسیل خورندگی و بر اساس اندیس لانژلیه کمی رسوبگذار می¬باشد. آب دارای پتانسیل خوردگی برای سلامت انسان تهدیدآمیز می-باشد. لذا اداره آب و فاضلاب و شبکه بهداشت شهرستان سرایان و شهرستان های همجوار می توانند با استفاده از این اطلاعات تدابیر بهتری جهت تصفیه و کاهش میزان خوردگی منابع آب بیندیشند تا خسارت های ناشی از خوردگی لوله ها و تاسیسات انتقال آب به حداقل کاهش یابد.
خورندگی و رسوبگذاری آب شهرستان سرایان. به منظور کاهش خوردگی و رسوب گذاری از جمله اقدامات اصلاحی که باید صورت گیرد، پایدارسازی و تثبیت ویژگی های کیفی آب قبل از ورود به شبکه های توزیع می باشد.
 
مشخصات طرح مرتبط:
عنوان پروژه: بررسی سختی و خورندگی آب آشامیدنی شهرستان سرایان
مجری اصلی: حبیبه مومنی، علی درمحمدی، حکیمه نکونام   |   تاریخ اتمام طرح:   |   کد طرح: 4241


CAPTCHA code
دفعات مشاهده: 45 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر