توسط دانشگاه علوم پزشکی قزوین روش Real Time PCR مبتنی بر رنگ فلورسانت سایبرگرین روشی مطئمن و آسان برای ارزیابی تقلبات (بافت های غیر مجاز) در انواع فراورده‌های گوشتی

از آنجایی که امروزه در کشورمان استفاده از فراورده‌های گوشتی آماده رو به گسترش می‌باشد، توسعه آزمایشات کنترل کیفی مربوطه از ضروریات می‌باشد. با توجه به اینکه استفاده از بافت‌های حیوانی نامنطبق در فراورده‌های گوشتی از مصادیق تقلب به شمار می‌رود و از سوی دیگر نظر به تحریـم گوشـت خـوک و مشتقــات آن درشـرع مبـین اسلام و اقبال جهانی به غذای حلال، شناسایی و تعیین کمیت استفاده از بافت‌های گونه‌های حیوانی خوک می‌تواند در شناسایی این گونه از تخلفات سودمند باشد و از توزیع فراورده‌های غذایی که با انگیزه یا بدون انگیزه با بافت‌های حیوان خوک آلوده شده‌اند جلوگیری نماید. این مساله زمانی اهمیت بیشتر می‌یابد که بدانیم روش‌های مرسوم هیستوتکنیک در این زمینه قابلیت کمی دارند. با توجه به شرایط متغییر اقتصادی همواره استفاده از بافت‌های حیوانی نامرتبط با محصول، توجیه اقتصادی داشته و همین امر برای برخی از تولیدکنندگان ایجاد انگیزه کرده و در مواردی شاهد استفاده از بافت‌های گونه‌های نامرتبط در تولید یک فراورده گوشتی خاص هستیم. با توجه به فراوری اینگونه از محصولات و اعمال حرارت و تغییرات فیزیکی بر روی بافت‌ها، پی بردن به اینگونه از تقلبات با روش متداول هیستوتکنیک امری دشوار بوده و نتایج قابل اعتماد نمی باشد. با توجه به گسترش روزافزون روش‌های forensic science و به کارگیری آنها در کشف نوع و گونه موجودات زنده، بر آن شدیم که به جهت تعیین هویت گونه های بکار رفته در محصولات گوشتی موجود در سطح بازار داخلی اعم از محصولات وارداتی (مانند سوسیس، کالباس، همبرگر و انواع ناگت) و همچنین تعیین کمیت (نسبی) آنها از روش (Real Time PCR ) مبتنی بر رنگ فلورسانت سایبرگرین شماره یک استفاده نماییم.
نتایج مطالعه حاضر نشان داد که روش Real Time PCR مبتنی بر رنگ فلورسانت سایبرگرین به عنوان یک روش مطئمن و آسان برای ارزیابی تقلبات (بافت های غیر مجاز) در انواع فراورده‌های گوشتی می‌تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.
مشخصات طرح مرتبط:
مجری اصلی: دکتر پیمان قجربیگی   |   تاریخ اتمام طرح: ۱۳۹۷/۵/۱   |   کد طرح: 14001842


CAPTCHA code
کلیدواژه ها: واکنش زنجیره ای کمی (Real Time – PCR) | فراورده های گوشتی | شناسایی تقلبات |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 29 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر