توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی البرز آموزش و نقش ماما در بهبود رفتار جستجوگرانه بهداشتی

اهمیت موضوع : بیماری ایدز از جمله بیماریهای مقاربتی میباشد که تاخیر در تشخیص و درمان آن باعث روند پیشرفته  و هزینه بر ؛  برای فرد و شرکای جنسی او میشود. زنان به عنوان قشر آسیب پذیر جامعه و افرادی که در معرض ابتلای بیشتر  هستند نیاز به توجهات ویژه دارند.
مهمترین یافته ها : بر اساس ارزیابی وضعیت رفتار جستجوگرانه بهداشتی در دو گروه به جز متغیر استفاده مداوم از دارو بقیه متغییر ها  در دو گروه با یکدیگر تفاوت معنا داری نداشتند . پس از انجام مداخله  ؛ نتیجه آزمون روند پیگیری درهر گروه و در دو گروه  در طول زمان،  تفاوت معناداری  از نظر میانگین نمره آگاهی  و دانش افراد  نشان داد .  با مقایسه  نمرات  میانگین  ؛  در گروه مداخله  ؛ بلافاصله  و سه هفته بعد از مداخله  افزایش بیشتری نسبت به  گروه کنترل  در همان بازه زمانی  داشته است .
پیشنهاد برای کاربرد نتایج  : برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت برای گروه های مامائی برای ارتقا توانمندی ایشان در ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای
  توجه بیشتر به ارائه آموزش های فردی و گروهی در مراکز بهداشتی درمانی
 ارائه عناوین و موضوعات آموزشی  بر حسب شرایط و امکانات  به روز  (  روش های استفاده از  جستجو در گوشی های هوشمند ؛ معرفی کانال های آموزشی و... ) 
 
کلیدواژه ها: مراقبت ایدز ؛ مشاوره مامائی ؛ تغییر رفتار؛ |

مشخصات طرح مرتبط:
عنوان پروژه: بررسی تاثیر آموزش با رویکرد مدل اعتقاد بهداشتی بر رفتار جستجوگرانه بهداشتی در زنان مبتلا به نقص سیستم ایمنی(اچ ای وی) مراجعه کننده به مرکز مشاوره بیماری رفتاری امام خمینی تهران ، 1396-1397
مجری اصلی: زهره محمودی   |   تاریخ اتمام طرح: ۱۳۹۷/۷/۱۶   |   کد طرح: 3393355CAPTCHA

دفعات مشاهده: 102 بار   |   دفعات چاپ: 24 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر