نتیجه طرح دانشگاه راهبردهای تنظیم هیجان، تاب آوری و مهارت های حل مسئله در مردان معتاد با همتایان عادی شهر سیرجان انجام شد

با سلام
در قسمت عنوان خبر لازم است نتیجه طرح تحقیقاتی به صورت یک جمله خبری واضح و قابل فهم برای عموم  و تا حد ممکن کوتاه درج گردد.
با تشکرو احترام
مرضیه حسینمردی             81454310-021

اهمیت موضوع
یکی از معضلاتی که تاثیر عمیق و شگرفی بر زندگی دارد، اعتیاد است. تاثیر اعتیاد نه تنها منحصر به دوران نوجوانی و جوانی است، بلکه کل دوران زندگی را دربرگرفته و دیگران از جمله خانواده و جامعه را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و تبدیل به معضلی فراگیر می شود. تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد معتاد در تاب اوری و تنظیم هیجانات از سطح پایینی برخوردار می باشد.  
    مهمترین یافته ها به زبان غیر تخصصی                                                                                                      
برای تجزیه و تحلیل داده ها از روش تحلیل واریانس چند متغیری (مانووا) استفاده شد. نتایج نشان داد که تفاوت معناداری بین راهبردهای تنظیم هیجان، تاب آوری و مهارت های حل مسئله در مردان معتاد با همتایان عادی شهر سیرجان وجود دارد و راهبردهای تنظیم هیجان، تاب آوری و مهارت های حل مسئله در دو گروه مورد پژوهش یکسان نیست. افرادی که از سبک های مهارت حل مسئله نادرست در مواجهه با مسائل و مشکلات روزمره استفاده می کنند بیشتر دچار مصرف مواد شده که همین مصرف مواد نیز استفاده­ی این افراد از راه حل های نادرست برای حل مشکلات را دوچندان می کند.همچنین افراد معتاد تاب اوری پایینتری نسبت به افراد عادی دارند                                                    

پیشنهاد برای کاربرد نتایج
  پرکردن صحیح اوقات فراغت جوانان و رفع بلاتکلیفی آنها.دادن آگاهی های لازم به والدین از نیازها و خواسته های فرزندانشان و بهادادن به فرزندان خود.توجه بیشتر والدین به فرزندانشان و عدم بی توجهی آنها به فرزندانشان.                                                                                                                
کنترل متعادل و معقول فرزندانمان و عدم سختگیری بیش از حد یا دادن آزادی مطلق به فرزندان. توجه مسئولین و متخصصان حوزه اعتیاد به بهبود راهبردهای تنظیم هیجان معتادین. پیشگیری از ابتلای والدین به اعتیاد یا در صورت معتاد بودن آنها، درمان اعتیاد آنها .


 
مشخصات طرح مرتبط:
عنوان پروژه: مقایسه راهبردهای تنظیم هیجان، تاب آوری و مهارت های حل مسئله در مردان معتاد با همتایان عادی شهر سیرجان
مجری اصلی: کوروس دیوسالار   |   تاریخ اتمام طرح: ۱۳۹۷/۹/۲۶   |   کد طرح: 95000509


CAPTCHA code
کلیدواژه ها: تاب آوری | راهبردهای تنظیم هیجان | مهارت های حل مسأله |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 20 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر