معاونت تحقیقات و فنآوری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه ویژگی‌‌های بالینی و درمانی بیماران مبتلا به آنژین لودویگ (عفونت های عمقی سر و گردن)

آنژین لودویگ یک عفونت مرگبار و نیازمند مداخلات فوری است و نتایج این مطالعه نشان شد که حدود 8 درصد عفونت های عمقی سر و گردن را شامل می شود. از این رو تشخیص فوری این بیماری در شرایط اورژانس از اهمیت زیادی برخوردار است. حفاظت راه‌ هوایی از مهم‌ترین اجزای درمان جامع آنژین لودویگ به شمار می‌رود و درصورت تهدید راه‌هوایی، ممکن است انجام انتوباسیون یا تراکئوستومی ضرورت داشته باشد.
پزشکان و خصوصا جراحان فک و صورت باید با تظاهرات آنژین ‌لودویگ آشنا باشند زیرا تشخیص زودهنگام و شروع سریع درمان آنتی‌بیوتیکی و درمان جراحی احتمالی برای پیشگیری از مرگ و میر این بیماران ضروری است. نتایج مطالعه ما نشان داد که 12.5% بیماران مبتلا در نهایت فوت می کنند.
از این رو، با توجه به اینکه عفونت های عمقی سر و گردن در کشور های در حال توسعه مانند ایران هنوز درگیرکننده نظام سلامت بوده و بخشی از موارد مرگ و میر بیماران مراجعه کننده به بخش های دخیل در درمان بیماریهای سر وگردن را شامل می شود، شناخت هرچه بیشتر این بیماری باعث کمک به بهبود درمان و آمادگی مراکز درمانی برای مدیریت مناسب این بیماران خواهد شد.
مشخصات طرح مرتبط:


CAPTCHA code
کلیدواژه ها: آنژین لودویگ | عفونت |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 296 بار   |   دفعات چاپ: 56 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر